Ploh in neviht še ni konec, Arso z opozorilom

Danes čez dan se bo od severa oblačnost povečala, bolj jasno bo ostalo na Primorskem. V notranjosti Slovenije popoldne ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem šibka burja, ki bo čez dan ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem okoli 20 °C, so zapisali na straneh Agencije RS za okolje (Arso).
Jutri bo spremenljivo do pretežno oblačno. Popoldne bodo nastale krajevne plohe in posamezne nevihte, zapihal bo jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 7, ob morju okoli 9 , najvišje dnevne od 14 do 17, na Primorskem okoli 20 °C.
V nedeljo in ponedeljek bo deloma sončno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo nastajale krajevne plohe in posamezne nevihte. Iz dneva v dan bo topleje.
Lokalno bodo možni močnejši nalivi, piš vetra in udari strel. Hitro lahko narastejo hudourniški vodotoki. "Bodite pozorni na bližajoče se nevihtne oblake. Med nevihto se ne zadržujte na izpostavljenih mestih, počakajte na varnem mestu, nevihta običajno ne traja dolgo," so zapisali pri Arsu.
Arso z rumenim opozorilom, bodite pozorni
Ob napovedi so pri Arsu za soboto izdali tudi rumeno opozorilo, in sicer zaradi možnih neviht in velja za vso državo. V nedeljo velja rumeno opozorilo zaradi napovedanih možnih krajevnih neviht za vso Slovenijo razen za severovzhod. Za ponedeljek pa so zaradi neviht spet vso državo obarvali rumeno.

Pri Neurje.si pa so pred začetkom vikenda zapisali, bodo določene vremenske motnje po pričakovanjih prisotne tudi ob koncu tedna. "Vikend bo zaznamoval retrogradni premik višinske doline nad Poljsko in Ukrajino, kar bo povzročilo nastanek "cut-off" nizkega tlaka v srednji troposferi. To bo posledično povečalo barokliničnost v nižjih slojih atmosfere in spodbudilo termično konvekcijo s popoldanskimi krajevnimi plohami in tudi kakšno nevihto. Podobno vreme lahko pričakujemo tudi v ponedeljek," so pojasnili in poudarili, da nas v soboto čaka precej mrzlo jutro.
Ob tem so še napovedali, da bomo ob začetku zadnje majske dekade priča dinamičnemu in kompleksnemu vremenskemu dogajanju, katerega središče bo v zahodnem delu Sredozemskega morja. Modeli napovedujejo poglobitev ciklonskega sistema, ki bo imel pomembne vplive na vremenske vzorce v Sloveniji.